Liepāja

Liepāja ir slavena ostas pilsēta, kas atrodas uz dienvidaustrumiem no Latvijas galvaspilsētas. Šī ir viena no lielākajām Latvijas pilsētām.  Bez neskaitāmajām liepām, Liepājā ir daudz parku un ziedu. Pilsēta ir bagāta arī ar vēsturisko un kultūras mantojumu. Liepāja ir plaši pazīstama kā atpūtas kūrorts ar minerālūdeni, brīnišķīgām pludmalēm un ārstnieciskajām dūņām.

Tūristi tradicionāli ierodas Liepājā, lai apskatītu daudzus apskates objektus vai apmeklētu pasākumus, piemēram, mūzikas festivālus. Šeit atradīsiet profesionālu valsts teātri, lielākās mehāniķu ērģeles, daudzas baznīcas un muzejus. Liepājas galvenais apskates objekts ir jūras sardzes telpa – pilsētā atrodas vēsturiska militāra apmetne ar nosaukumu Karosta.

Cilvēki, kuri dod priekšroku kultūras atpūtai, atradīs daudz interesanta, dodoties pastaigā pa Liepājas Piejūras parku vai pa šaurajām pilsētas ielām. Neaizmirstiet apmeklēt Trīsvienības baznīcu, kas celta XVIII gadsimtā; Svētās Trīsvienības baznīca ar lieliskām senām ērģelēm; Svētā Džezepa katedrāle, kurā jūrnieki uzstādīja kuģa modeli pēc tam, kad viņi brīnumainā kārtā tika izglābti pēc postošās vētras; Pētera I māja un dažādi mākslas un vēstures muzeji.

Tūristi, kam patīk svaigs gaiss un aktīva atpūta, papildus sauļošanās pludmalē var baudīt dažādas aktivitātes. Viņu rīcībā ir tenisa korti, golfa laukumi, boulings, skeitparks un vakars rada brīnišķīgu nakts dzīvi.

Skaistā Liepājas pils joprojām ir viens no nozīmīgākajiem pilsētas apskates objektiem. Tās celtniecība tika sākta 19. gadsimta beigās pēc Krievijas cara Aleksandra III rīkojuma. Šī pils bija daļa no liela aizsardzības kompleksa. Pils tika izmantota paredzētajiem mērķiem līdz 1908. gadam, un pēc tam tā zaudēja savu stratēģisko nozīmi. Otrā pasaules kara laikā tā tika nopietni bojāta. Tagad tūristi var redzēt savulaik neizdzēšamo nocietinājumu fragmentus.

Tūristu uzmanību piesaista neparasta ēka, kas celta no sarkaniem ķieģeļiem – “vecais cietums Karosta”. Tā tika uzcelta 1900. gadā un savu nozīmi zaudēja pavisam nesen. Cietums šajā vēsturiskajā ēkā strādāja gandrīz simts gadus. 1997. gadā Liepājas valdība nolēma slēgt cietumu un vēsturiskajā ēkā ierīkoja muzeju. Muzeja būtība ir ļoti vienkārša – tas apmeklētājiem piedāvā iespēju sajusties ieslodzīto lomā, staigāt pa kamerām un novērtēt pagātnes uzstādījumus, kas palikuši nemainīgi. Šis vecais cietums joprojām ir viena no mistiskākajām vietām pilsētā. Pēc tā darbinieku vārdiem, tajā laikā ēkā dzīvoja daži desmiti spoku. Tūristiem tiek piedāvāts palikt šeit uz nakti, lai patstāvīgi pārbaudītu spoku esamību.

Viena no gleznainākajām vietām pilsētā un daudzu apskates programmu sākumpunkts ir Rožu laukums. Tā nosaukums ir saistīts ar milzīgo puķu dobu skaitu, kurās līdz ar pavasara ziedu sākšanos aug rožu krūmi. 2000. gadā laukums tika rekonstruēts. Ap tā puķu dobēm tika uzstādītas ļoti skaistas piemiņas zīmes, kas veltītas Liepājas māsas pilsētām.