Latvijas izzināšana. Ko apskatīt?

Latvija pelnīti nes Baltijas sirds titulu. Savā teritorijā tā ir pulcējusi daudzus kultūrvēsturiskus, arhitektūras un reliģiskus objektus. Tie ir izkaisīti visā valstī. Lielākā daļa tūristu maršrutu Latvijā sākas ar Rīgas apmeklējumu. Tajā nav nekas dīvains, jo galvaspilsētā ir iespējams redzēt galvenos valsts simbolus un visinteresantākos objektus.

Rīgas pils ir viena no vecākajām celtnēm pilsētā. Pils tika uzcelta 14. gadsimtā, un ilgās vēstures laikā tās mērķis un funkcija vairākas reizes tika mainīta. Šodien pils ir prezidenta rezidence un atrašanās vieta vairākiem nozīmīgiem muzejiem – Latvijas vēstures muzejam, Ārzemju mākslas muzejam, literatūras un mūzikas muzejiem.

 Arhitektūras komplekss ar nosaukumu “Trīs brāļi” arī ir ievērojams Rīgas apskates objekts. Šīs ir trīs ēkas, kas atrodas Mazajā Pils ielā. Pirmā ēka tika uzcelta 15. gadsimtā, un atlikušās divas tika pievienotas nedaudz vēlāk. Ēkas ir veidotas vienā stilā un izskatās diezgan aizraujoši kopā.

Doma katedrāle ir viena no galvenajām baznīcām Rīgā. Katedrāles celtniecība tika uzsākta 12111. gadā un ilga līdz 18. gadsimtam. Katedrāles simbols ir skaists tornis, kas izgatavots baroka stilā. Torņa augstums ir 90m. Tieši katedrāles priekšā sākas Doma laukums, kas bieži tiek izvēlēts kā dažādu izrāžu, gadatirgu un citu izklaidējošu pasākumu norises vieta.

Kaķu māja, iespējams, ir visneparastākā vieta Rīgā. Ar ēku ir saistīta interesanta leģenda. Māja jau sen piederēja dižciltīgajam pilsonim, kuru ģildē tomēr nepieņēma. Lai paustu savu protestu, pilsonis savu māju dekorēja ar kaķu figūrām un kaķus ielika noteiktā veidā, lai viņu muguras (dibeni) būtu vērstas uz ģildes māju. Kaķu figūriņas joprojām ir palikušas uz ēkas, bet to novietojums tika koriģēts.

Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, kurā atrodas vairāki kultūras objekti, kas noteikti pārsteigs pat pieredzējušus tūristus. Slavenais Melngalvju nams kļuva par vienu no Latvijas galvaspilsētas simboliem. Tas tika dibināts 1334. gadā. Pēc pāris gadsimtiem ēku nomāja Melngalvju biedrība, kas bija jauno tirgotāju brālība Rīgā. Mājas fasāde ir kļuvusi par pārsteidzošu daudzu arhitektūras stilu apvienojumu no dažādiem vēsturiskiem laikmetiem. Ēkas interjers ir īpašs. Kristāla lustras spīd uz krāsotu griestu fona, pārsteidz greznie vitrāžu logi, sienas rotā brālības ģerbonis un valdnieku portreti apzeltītos rāmjos. Mūsdienās vēsturiskajā ēkā atrodas muzejs, kura ekspozīcija ir pilna ar lietām, kas kādreiz piederējušas brālības biedriem. Melngalvju nams bieži tiek izmantots kā koncertzāle, kur notiek klasiskās mūzikas koncerti.

Rīgas sirdī atrodas Sv. Pētera baznīca. Tā tiek uzskatīta par pilsētas vecāko ēku un datēta ar 1209. gadu. Baznīca ir skaidri redzama no dažādiem attālumiem. Iemesls tam ir tornis, kas ir 123 metru augsts. Tā smaile veido 64 metrus no visa tā augstuma. Smailes galā atrodas slavenais Rīgas zelta gailis. Tornī ir novērošanas platforma, pa kuru var nokļūt ar liftu. No platformas paveras lielisks skats uz galvaspilsētu.

Rīga piedāvā vairākus interesantus muzejus. Nacionālais mākslas muzejs, kas dibināts 1869. gadā, ir vecākais Latvijas galvaspilsētā. Pēc mākslas galerijas apvienošanas ar Rīgas mākslas biedrību 1905. gadā muzejs ieguva atsevišķu ēku ar unikālu arhitektūru. Muzejs piedāvā trīs atsevišķas tematiskas ekspozīcijas. Šī ir Baltijas valstu māksla 18.-19.gadsimtā, Latvijas māksla 19.-20.gadsimtā un krievu māksla 18.-20.gadsimtā. Krievijas mākslas ekspozīcijā ir Svjatoslava un Nikolaja Rēriha darbi.

Interesantajā Dekoratīvās un dizaina mākslas muzejā apmeklētāji var aplūkot latviešu mākslinieku mākslas darbus un dizainu. Muzejā ir eksponāti par tādām tēmām kā tekstilizstrādājumi, keramika, porcelāns, metāls, koks un stikla izstrādājumi.

50 kilometru attālumā no galvaspilsētas atrodas mazā Siguldas pilsēta. Tā ir slavena ar Turaidas pili, kas ir īpaši aizsargājams kultūras piemineklis, kas celts pēc Rīgas arhibīskapa rīkojuma 13. gadsimta sākumā. Dažādos laikos tā bija bīskapa un Livonijas ordeņa rezidence, un to ieskāva zviedru karaspēks. Pils teritorijā ir 37 ēkas, no kurām katrai ir liela vēsturiskā vērtība. Pils vecākā un interesantākā struktūra ir tās masīvais tornis. Torņa augšpusē ir skatu platforma, bet apakšā – muzeja izstāde. Pils dienvidu un rietumu spārnos tūristi var apskatīt izstādes, kas stāsta par tās bagāto vēsturi. Mūsdienās līdztekus izstādēm Turaidas pilī, kas ātri kļuvusi par vienu no populārākajiem objektiem valstī, notiek arī visu veidu koncerti, festivāli, pasākumi un izstādes.

Vēl viena Latvijas pilsēta Rundāle ir pazīstama galvenokārt, tās vārdā nosauktās pils dēļ. Rundāles pils ir skaista, baroka stila ēka, kas celta 8. gadsimtā pēc slavenā arhitekta Rastrelli projekta. Rundāles pilī ir 138 istabas, kas atrodas divos stāvos. Pils ir pārveidota par muzeju, kur viesi var redzēt krāšņu veco mēbeļu, spoguļu, attēlu un citu priekšmetu kolekcijas. Ir arī bagātīga vāžu un skulptūru kolekcija, kas izgatavota no porcelāna. Pils, kuras platība pārsniedz 60 hektārus, atrodas vēsturiskajā Zemgales reģionā. Lielāko teritorijas daļu aizņem medību parks un franču stila parks. Kopš tā dibināšanas 18. gadsimta franču parka dizains nav mainījies. Parkā atradīsiet strūklaku un siltumnīcu ar rozēm.