Iepirkšanās un izklaide Rīgā

Plānojiet savu iepirkšanās braucienu uz Rīgu! Līdzās pasaulslaveniem zīmoliem, jūs varat atrast arī Latvijas garšas – atradīsiet svaigu vietējo ēdienu Rīgas Centrāltirgū, kā arī atradīsiet latviešu amatnieku darinājumus un dizaina preces, kā arī vietējās modes dažādību mazos veikaliņos. Tāpat arī iespējamas aizbraukt paskatīties hokeja maču un lai spēli būtu interesantāk vērot, pirms tam, aplūkot kādi ir Latvijas labākie totalizatori un veikt sporta likmes, lai izklaide tiešām neizpaliktu.

Mode un dizains Rīgā..?

Visaktīvākā iepirkšanās notiek Vecrīgā, kā arī Tērbatas un Kr. Barona ielā. Viss šis atrodas attālumā, ko viegli var noiet kājām, tādējādi ļaujoties arī lieliskai pastaigai pa pilsētas centru, tikmēr apskatot veikalu skatlogus un ieejot kādā no mazajiem veikaliem.

Tieši pēdējā laikā īpaši uzplaukuši veikaliņi, kas piedāvā vietējo dizainu – modi un tautas dizaina objektus.

Jūs atradīsiet latviešu tradicionālās koka un stikla preces un dāvanas veikalā Riija, kas atrodas Tērbatas ielā un Pienenes studio Vecrīgā, tikmēr Galerija Istaba (Kr. Barona iela) ir pareizā izvēle, ja meklējat kādus nelielus mākslas darbus.

Mūsdienu latviešu modes dizaina preces atradīsiet un varēsiet uzmērīt veikalā BOLD Concept Store.

Savukārt, ja meklējat kādas augstas kvalitātes papīra lietas vai unikālas kancelejas preces, tad veikals Manilla būs pareizā izvēle.

 Dabiskas preces

Latvieši augstu novērtē svaigu un dabīgu ēdienu, tāpēc arī veikalu plauktos arvien vairāk var atrast ekoloģiskus pārtikas produktus. Apmeklējiet veikalu iDille , kas atrodas Barona centra pirmajā stāvā un pircējiem piedāvā svaigus vietējos augļus un dārzeņus, tāpat arī veselīgas uzkodas, vai ejat uz veikalu Zaļā govs , kas atrodas turpat Kr. Barona ielā, lai atrastu svaigus augļus un dārzeņus, kā arī, piemēram, ābolu vīnu, kā arī aroniju un smiltsērkšķu, kas arī ir raksturīgi Latvijai. Tāpat atradīsiet dabīgos kosmētikas produktus veikalos – Stenders un Madara cosmetics – kas ir arī populārākie Latvijas kosmētikas zīmoli.

Tirgus

Rīgas Centrāltirgus ir viens no lielākajiem un visbiežāk apmeklētajiem tirgiem Austrumeiropā, kur atradīsiet svaigus dārzeņus, augļus, ogas un svaigi ceptu gruzīnu maizi, tāpat Zivju paviljonā atradīsiet arī svaigi kūpinātas zivis.

Tas nav tipisks tūrisma objekts, ņemot vērā, ka daudziem tā ir vieta, kur ikdienā iepirkties.

Tur atradīsiet nopērkamas  lietas pat no padomju laikiem. Tālākajā tirgus galā regulāri notiek Nakts tirgus un ikdienas lauksaimnieku tirgus.

Citu Rīgas rajonu šarmu sajutīsiet arī apmeklējot citus mazākus tirgus. Lielākais no tiem ir Āgenskalna tirgus Pārdaugavā.

Katru sestdienu tirgošanās notiek arī Kalnciem kvartālā, kur varat iegādāties neparastus vietējos labumus – ēdienu, apģērbu un aksesuārus – tajā pašā laikā varat pavadīt laiku bohēmiskā atmosfērā, dzerot kafiju un klausoties mūziku, kādā no vietējām kafejnīcām.

Iepirkšanās centri

Lielākie iepirkšanās centri Rīgā ir:

  • Galerija Centrs Vecrīgā;
  • Stockmann pilsētas centrā;
  • Mols;
  • Alfa Teikā;
  • Spice;
  • Sky&More Sarkandaugavā.

Tur atradīsiet populārāko zīmolu veikalus tādus kā H&M un Debenhams, tāpat arī vietējos zīmolus, piemēram, Maya vai Baltijas zīmolus – Monton un Ivo Nikkolo.

Janvārī un jūlijā pirms jaunās kolekcijas izlikšanas plauktos ir lielākās atlaides.